Stacja Paliw kojarzy nam się z niezbyt urokliwym kompleksem architektonicznym, w którym można “nakarmić” nasze pojazdy , kupić podstawowe artykuły spożywcze, gazety czy akcesoria dla samochodu. Jednak nigdy nie myślimy o stacji paliw, jako przyjaznym miejscu do spotkań, które urzeka swoim wyglądem i zachęca nas z jego korzystania z wysokiej jakości usług. W Gdańsku została otwarta pierwsza stacja PKN Orlen klasy premium, czyli pierwszy Meeting Point w Polsce.

Tu podaj tekst alternatywny

Nowy obiekt, oficjalnie otwarty 5 grudnia, to zupełnie inne podejście do budowania tego typu infrastruktury . Kompleks został zrealizowany zgodnie z koncepcją znanego projektanta Janusza Kaniewskiego (Kaniewski Haute Design), łączy w sobie walory typowo użytkowe z stylizacją odwołującą się do przemysłu motoryzacyjnego.

Tu podaj tekst alternatywny

Meeting Point jest przede wszystkim punktem usługowym, z bardzo szerokimi możliwościami. W skład obiektu wchodzi nowoczesna myjnia samochodowa, w której nie tylko można umyć karoserie auta ale i zlecić usługę czyszczenia wnętrza pojazdu. Usługi te, wraz z tankowaniem mogą zostać zlecone pracownikowi Meeting Point, który wykona wszystkie zamówione czynności, podczas gdy klient będzie mógł się zrelaksować w bistro. Meeting Point Stop Cafe wyposażone jest w wygodne kanapy i stoły umożliwiające spędzanie tam czasu w komfortowych warunkach. Bezprzewodowy dostęp do Internetu, a także łatwo dostępne gniazdka elektryczne, umożliwiające podłączenie laptopa oraz naładowanie telefonu komórkowego, to jedne z wielu udogodnień w tym miejscu. Dla podróżującym z dziećmi do ich dyspozycji jest również przewijak. Co najważniejsze wszystkie te usługi oferowane bezpłatnie.
Kolejną innowacyjnym elementem w tego typu punktach, jest poszerzona oferta gastronomiczna. Można tam wypić wysokiej jakości kawę, świeżo wyciskane soki, zjeść kanapki i sałatki przygotowywane z najwyższej jakości składników, jak również kanapki zapiekane w piecu, podawane na gorąco. Co ciekawe cały obiekt posiada zasilanie m.in. z alternatywnych źródeł energii.

Tu podaj tekst alternatywny

Wyjątkowy charakter całego kompleksu podkreśla fakt, iż obiekt został w całości wykonany według koncepcji projektanta Janusza Kaniewskiego, mającego w swoim portfolio prace dla słynnego włoskiego studia projektowego Pininfarina oraz Ferrari i Hondy. Projektant połączył funkcjonalność obiektu, z niezwykłą stylizajcją i najwyższą jakością materiałów. Projektant pełnymi garściami kożystał z motywów wywodzących się z przemysłu motoryzacyjnego.

Tu podaj tekst alternatywny

„Stacja Orlenu w Gdańsku, zaprojektowana przez Kaniewski Haute Design urządzona jest w stylu samochodowej pracowni projektowej. Przeszklony pawilon, na nim ogromny neon nawiązujący do reflektorów samochodu. Elewacja drukowana we wzór włókna węglowego używanego w pojazdach wyścigowych. We wnętrzu szlachetne, „automobilowe” materiały: skóra ekologiczna, przeszyta charakterystyczną stębnówką, unikalne lampy, ręcznie produkowane na wzór nowoczesnego reflektora” –mówi o Meeting Point Janusz Kaniewski

Tu podaj tekst alternatywny

Trzeba mieć nadzieje, że powstanie więcej tego obiektów w Polsce. I stacje nie tylko staną się złem koniecznym, miejscem lamentu kierowców spowodowanym ciągłymi podwyżkami paliw. To miejsce cieszy oko jak i jego użytkowników. Każdy maniak motoryzacyjny, będąc w Trójmieście  powinien choć na chwilę zatrzymać w Gdańsku, przy al. Grunwaldzkiej 258 i zobaczyć to miejsce z bliska.

Fot. materiały prasowe Orlen S.A. oraz http://kaniewskidesign.com/